Upadłość
konsumencka
Jeśli:
1. Masz zaległości w spłacie pożyczek, kredytów i wpadłeś w pętlę zadłużenia,
2. Prowadziłeś działalność gospodarczą, która zakończyła się niepowodzeniem i nieuregulowanym zadłużeniem,
3. Nękają Cię postępowania sądowe i egzekucyjne,
4. Nachodzą Cię windykatorzy a komornik zajmuje pensję lub emeryturę,
5. Nie posiadasz majątku a zarobki nie pozwalają na spłatę długów,
6. Chcesz uwolnić się od zadłużenia,
Upadłość konsumencka może być dla Ciebie rozwiązaniem.
Pozytywne skutki upadłości konsumenckiej:
• zawieszenie i umorzenie egzekucji,
• umorzenie długów (oddłużenie) lub ustalenie przez sąd harmonogramu płatności dostosowanego do sytuacji i możliwości zarobkowych dłużnika.
Mimo trudności, na które narażony jest dłużnik, upadłość konsumencka niesie ze sobą wiele pozytywnych konsekwencji. Jedną z nich jest zawieszenie, a następnie umorzenie postępowań egzekucyjnych, co następuje z mocy prawa. Oznacza to, że upadły nie musi składać żadnych wniosków do komornika, żeby zaistniał dla niego opisany wyżej skutek. Wraz z ogłoszeniem upadłości prowadzone postępowanie egzekucyjne zostaje zawieszone, a gdy postanowienie o ogłoszeniu upadłości staje się prawomocne, następuje umorzenie postępowania egzekucyjnego.
Co więcej, przez cały czas trwania postępowania upadłościowego, a także po jego zakończeniu nie mogą zostać wszczęte nowe postępowania egzekucyjne dotyczące wierzytelności powstałych przed dniem ustalenia planu spłaty. Dodatkowo wraz z ogłoszeniem upadłości przestają być naliczane odsetki od długów, co oznacza, że zadłużenie upadłego nie będzie się już od tej pory zwiększać.
Po likwidacji majątku następuje spłata wierzycieli, a dłużnik może zawnioskować o przydzielenie mu kwoty na cele mieszkaniowe. Sąd ma możliwość udzielić upadłemu wsparciu w sytuacji, gdy mieszkanie upadłego zostało w toku postępowania wystawione na sprzedaż.
Najważniejszym skutkiem upadłości konsumenckiej jest jednak na ogół obowiązek spłaty jedynie części długów oraz umorzenie większości zobowiązań. Oznacza to, że dłużnik dostaje szansę na rozpoczęcie życia bez długów, obecności komornika i egzekucji. Często upadłość prowadzi do całkowitego przewartościowania dotychczasowego życia, ustalenia nowych reguł i sposobów gospodarowania pieniędzmi. Skutkiem upadłości jest też przede wszystkim odzyskanie spokoju i równowagi psychicznej dłużników, którzy dzięki prowadzonemu postępowaniu mogą z nadzieją spojrzeć w przyszłość.
WNIOSEK O OGŁOSZENIE UPADŁOSCI KONSUMENCKIEJ
DLACZEGO NASZA KANCELARIA?
• 18 lat praktyki prawniczej,
• 11 lat praktyki w zakresie upadłości,
• ponad 100 postępowań, w tym pierwsze zakończone powodzeniem całkowite oddłużenia już w 2015 roku,
• ponad 40.000.000,00 złotych umorzonych długów.
UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA W KILKU KROKACH:
Krok pierwszy – konsultacje
– zadzwoń lub opisz krótko na formularzu kontaktowym swoją sytuację – umów się na konsultację.
Krok drugi – wniosek o upadłość
– po konsultacji i dokładnej analizie Twojego przypadku – przygotowanie i złożenie na portalu Krajowy Rejestr Zadłużonych wniosku o ogłoszenie upadłości. Pomagamy również w założeniu konta na portalu Krajowy Rejestr Zadłużonych.
Krok trzeci – postępowanie o ogłoszenie upadłości
– prowadzimy sprawę od złożenia wniosku do jego rozpoznania – nie będziesz musiał stawiać się w sądzie a o wszystkim będziesz informowany na bieżąco.
Krok czwarty – ogłoszenie upadłości i kontakt z syndykiem.
– po ogłoszeniu upadłości pomożemy Tobie w przygotowaniu do kontaktu z syndykiem.
Krok piąty – postępowanie aż do oddłużenia
– na Twoje życzenie pomożemy przejść do zakończenia postępowania aż do momentu umorzenia długów przez sąd lub ustalenia harmonogramu spłaty części długów.
Wynagrodzenie kancelarii ustalamy indywidualnie w zależności od konkretnego przypadku i sytuacji. Rozkładamy honorarium na raty.